İğne Oyası Yazma – Tülbent Kenarı Oyaları

İğne Oyası Yazma - Tülbent Kenarı Oyaları
Paylaş
 

İğne oyası yazma ve tülbent kenarı oyaları ile çok güzel başörtüleri yapabilirsiniz. İğne oyası yazmalar ve tülbentler yamadan oya örneklerini inceleyin!

Tülbent, ince ve sık dokunmuş yumuşak pamuklu kumaştan yapılmış başörtüsüdür. Halk arasında bayanların başında oldukça sık görülür. Genellikle tesettürlü hanımlar türbanlarının altına sararlar. Tülbentin düzgün ve güzel durması için kenar oyasına gerek duyulmaktadır. En sık kullanılan tülbent oyaları iğne oyası örnekleridir.

İğ oyası tülbent kenarları için pamuklu veya sentetik iplikler kullanılır. İğne oyası, iğne ile işlenen, ince işçilik gerektiren geleneksel Türk el işi sanatıdır. Birçok maharetli hanım tarafından tercih edilip işlenir. Bizde İğne oyası tülbent kenarı örmek isteyen bayanlar için birçok iğne oyası tülbent modelleri hazırladık. Kolaydan zor modellere kadar çok çeşitli tülbent kenarlarını sitemizde bulmanız mümkün. İğne oyası bilmeyen hanımlar bu modelleri görüp yapamayacaklarını düşünmesinler. Açıklamalı anlatımlı kolay iğne oyası ve tülbent kenarları modellerimizle başlayabilirler.

İğne oyası için en önemli unsur doğru tekniği kullanmaktır. Bunun içinde yazılı ve görsel anlatımlarımızı takip etmeniz gerekiyor. Tülbentler genellikle beyaz olur. Tülbent dantellerinde dilediğiniz renkleri kullanabilirsiniz.

İğne Oyası Yazma – Tülbent Kenarı Oyaları

İğne oyası tülbent kenarı oyaları

İğne oyası tülbent kenarı oyaları

İğne oyası tülbent kenarı

İğne oyası tülbent kenarı

İğne oyası tülbent oyaları

İğne oyası tülbent oyaları

İğne oyası yazma kenarı dantelleri

İğne oyası yazma kenarı dantelleri

İğne oyası yazma kenarı modelleri

İğne oyası yazma kenarı modelleri

İğne oyası yazma kenarı örnekleri

İğne oyası yazma kenarı örnekleri

İğne oyası yazma kenarı oyaları

İğne oyası yazma kenarı oyaları

Yazma kenarı oyaları

Yazma kenarı oyaları

Yazma oyaları

Yazma oyaları

Yazma oyası örnekleri

Yazma oyası örnekleri

İğne oyası tülbentler, genç kızların çeyizlerinin olmazsa olmazıdır. Söz ve nişan bohçalarında çok çeşitli iğne oyası tülbentler görmekteyiz. Kızlarınızın çeyizine kolaylıkla tülbent dantelleri yapabilirsiniz. İğne oyaları ince işçilik gerektirdiği için oya çeşitleri içinde en kıymetli olanlardır.

Tülbent oyaları, hanımlar tarafından çok beğenilir ve tercih edilir. Ancak çalışan hanımların zamanı olmadığı için tülbent danteli ve oyası yapamazlar, satın almak isterler. Birçok maharetli hanım iğne oyaları yaparak kendilerine ek gelir imkanı sağlarlar. Yapamayan hanımlarda ticari amaç için iğne oyası tülbentler yapan hanımlardan satın alabilirler. İğne oyası tülbentler, sevdiklerinize armağan etmeniz içinde çok uygundur. Hem el emeğinizle yapmanız hem de her bayanın ihtiyaç duyduğu bir şey olması açısından değerli bir armağan olacaktır. İşte tüm bu nedenlerle iğne oyası tülbent kenarları yapmak isteyen bayanlar, sitemizde ki iğne oyası tülbent örneklerine mutlaka bakmalısınız. Eski zamanlardan günümüze kadar gelen geleneksel iğne oyası örnekleri gibi son yılların yeni iğne oyası tülbent kenarları modellerini sizin için seçtik. Hepsi birbirinden güzel ve değerli olan bu tülbent dantellerini çok beğeneceksiniz.

  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. firdevs eylul diyor ki:

    Gercekten cok guzeller

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Bunlar da ilginizi çekebilir

El işleri, iğne oyaları ve lif modelleri paylaşımı yapan hobiler dost sitemizi ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.