Kıyafet Seçimi İçin 6 Öneri

Mini Etekler
Paylaş
 

Kıyafet seçimi, genellikle bayanların en zorlandığı seçimlerden bir tanesi olmaktadır. Çünkü kıyafet seçimleri yaparken birçok ayrıntıya dikkat edilmesi gerekir. Vücut üzerinde kullanılacak her parçanın kıyafet ile uyumlu olması gerekir. Bunun dışında bir de giyilecek olan kıyafetin ten rengine de yakışması şarttır. Bu alanda birçok öneride bulunulabilir.

                1-) Bacak boyunu uzatmak için koyu renk Jean, gardıropların vazgeçilmezi olacak.

Jean Pantolon

Kişinin kendi vücut hatlarını tanıması ve ona göre kıyafet seçimleri yapması önemlidir. Giysilerde yeni bir stil belirlenecek ise bu durumda da yine vücut ölçülerine dikkat edilmelidir. Bacak boyunu uzatacak en iyi önerilerden bir tanesi, koyu renk bir Jean seçimi yapılmasıdır. Kesimi iyi olan bu Jean, bacak boyunu daha uzun gösterecektir.

                2-) Rahat kıyafetler, her zaman kişiyi daha mutlu eder.

Mini Etekler

Hangi tarzda kıyafet kullanılacaksa kullanılsın, kıyafetin rahat kesimde olmasına dikkat edilmesi gerekir. Çünkü vücut kendisini huzursuz hissettiği bir kıyafetin içinde, çok mutsuz görünür. Vücudunuzun kendini iyi hissetmesi ve sizin mutluluğunuzu dışarı yansıtabilmeniz için rahat kıyafet seçimleri yapmanız gerekir.

                3-) Ayakkabı koleksiyonunuz arasında spor ayakkabılara yer verin.

Nike Bayan Ayakkabı

Klasik ayakkabılar, çizmeler, babetler ve topuklu ayakkabılar, bayanların iş ve günlük yaşantısında en çok kullandıkları ayakkabılardır. Ayakkabıların markası ne olursa olsun, hiçbirinin rahatlığı spor ayakkabılar kadar olmayacaktır. Bu yüzden ayaklarınızı ve sağlığınızı düşünüyorsanız ayakkabılarınızın arasına mutlaka bağcıkları olan spor ayakkabılardan ekleyin.

                4-) Aksesuar, kıyafetin bütünleyicilerindendir.

Aksesuarlar

Her tarza uyun bir aksesuar mutlaka vardır. Aksesuar denilince akla, bilezik ve kolye gelmemelidir. Saatler, yüzükler, fularlar ve gözlük de aksesuar parçaları arasında yer alıyor. Gün içerisinde veya gece kombinlerinizde, üzerinizde mutlaka bir aksesuar parçası bulunması gerekir. Düz renkli seçimlerinizde renkli aksesuarlar, renkli kombinlerinizde de düz renkli aksesuarlar kullanabilirsiniz.

                5-) Siyahın seksiliğinden ve çekiciliğinden asla vazgeçmeyin.

Siyah Mini Elbise

Siyah, renkler arasında en mükemmel olanıdır. Çünkü siyah ile giyilen her türlü kıyafetin vücuda bir yararı vardır. O da siyahın, kapatıcı olma rolüdür. Siyah renkteki kıyafetler, vücut kusurlarını kapatmak için kullanılabilir. Basenler, kalça veya beldeki kilolar, kollardaki şişkinlikler, siyah renk ile kapatılmaktadır. Bunun dışında kırmızı ve beyaz ile kullanıldığında kişiye kışkırtıcı bir güzellik katar. Bu yüzden siyah rengi kıyafetler içerisinde mutlaka bulunmalıdır.

                6-) İç çamaşır seçimlerindeki güven, kendinizi daha mutlu hissetmenizi sağlar.

Mavi Yırtmaçlı Elbise

Çoğu bayan, iç çamaşırı seçimlerine dikkat etmez. Kıyafetin altında, gizli bir yer olduğu düşünülen iç çamaşırları, aslında kişiye gizliden bir güven verir. Bu yüzden içine seksi iç çamaşırı giyen bayanların daha rahat ve özgüvenli oldukları gözlemlenmiştir. Sizin içinize nasıl bir iç çamaşırı giydiğiniz kimseyi ilgilendirmez. Bu yüzden cesur olarak seçimlerinizi kararlı yapmalısınız. Bu sayede çekiciliğinizi gizli yollar ile çevrenizdekilere yansıtabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

El işleri, iğne oyaları ve lif modelleri paylaşımı yapan hobiler dost sitemizi ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.