Siyah Noktalar İçin 10 Adet Doğal Yöntemler

Cilt Maskesi
Paylaş
 

Kirli yüz üzerinde oluşan siyah nokta ve sivilceler, bayanlar için büyük sıkıntı meydana getiriyor. Beslenme tarzı ve stres de bu oluşumların tetiklenmesine sebep oluyor. İşte siyah noktalar için altın öneriler…

1-) Buhar banyosu ile siyah noktalardan kurtulmak mümkün.

Buhar Banyosu

Cildin taze ve sağlıklı görünmesini sağlayan buhar banyosu yöntemi, sivilce ve siyah nokta oluşumlarını da yok eder.

2-) Siyah nokta tedavisi için, maske ve kremler kullanılabilir.

Cilt Maskesi

Bitkilerden faydalanılarak bir çok kür hazırlanıyor. Bu maske ve kremler, siyah noktalardan kurtulmak için faydalı sonuçlar vermektedir. Özellikle, bal, kahve ve yoğurt ile hazırlanan maskeler, cildi tahriş etmeden siyah noktalardan uzaklaştırıyor.

3-) Siyah nokta bantları ile çözüm aranabilir.

Siyah Nokta Bantları

Piyasada bulunan siyah nokta bantları, siyah noktası olan bayanlar tarafından çok fazla tercih ediliyor. Bir süre temiz cilt üzerinde bekletilen bant, kolay ve zahmetsiz bir şekilde siyah noktaları alıyor.

4-) Macun hazırlayarak, siyah noktaları temizleyebilirsiniz. Macun

Karbonat, bu tür yüz sıkıntıları için sıklıkla tercih ediliyor. Su ile karıştırılan karbonatlı karışımı cildini üzerine sürüp, birkaç dakika bekledikten sonra kuruyan yapıyı yüzünüzden çıkarın.

5-) Portakalın mucizesi ile siyah noktaları yüzünüzden kovun.

Portakal ile siyah nokta temizleme

En sevilen meyvelerden olan portakalın kabuğu, siyah noktalar için kesin çözüm olacaktır. Kurutulmuş portakal kabuklarını rendeleyip içerisine gül suyu karıştırın ve bu karışımı yüzünüze uygulayın. İşte sonuç mükemmel olacak.

6-) Deniz tuzunun şaşırtıcı etkisi ile yenilenin.

Deniz Tuzu

Bir miktar deniz tuzu ve suyu karıştırarak elde edeceğiniz macunu yüzünüze sürün. Siyah noktaların yoğun olduğu bölgeye bu macunu iyice yedirin. Cilde peeling yapan etkisi, cildinizin siyah noktalardan arınıp, yenilenmesini sağlayacaktır.

7-) Siyah noktalardan kurtulmanın doğal yolu: Domates.

Domates Suyu

Domates suyu, yüzü ölü hücrelerden arındırır ve serum etkisi sayesinde cildi kirlerden arındırır. Bu yüzden siyah noktalardan kurtulmanın yollarından bir tanesidir.

😎 Limon ve şeker ikilisi ile siyah noktalara veda edin!

Şeker ile cilt temizleme

Şekerin gözenekleri temizleme etkisi ile limonun cilt açıcı etkisi birleştiği zaman sonuç tam anlamıyla mükemmel oluyor. Limonu ve şeker karıştırıp siyah notalı alana sürün ve sonucu görün.

9-) Tarçın mucizesi ile sivilcelere son!

Tarçın

Toz haline getirilmiş olan çubuk tarçınları zeytin yağı ve su ile iyice karıştırın. Masaj sayesinde cildinize bu karışımı yedirin ve sivilcelere veda edin.

10-) Siyah noktaların şaşırtıcı düşmanı: Diş macunu.

Diş Macunu

Diş macunları, siyah  noktalarının en gizli düşmanlarından bir tanesidir. Temiz bir diş fırçası veya cilde zarar vermeyecek farklı bir araç yardımı ile diş macununu siyah noktalarınızın üzerine gezdirin. Masaj sayesinde, kısa sürede siyahlıklar gidecektir.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

El işleri, iğne oyaları ve lif modelleri paylaşımı yapan hobiler dost sitemizi ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.